… Вийшли люди на майдан Софії,
Де колись лунала княжа слава
Хтось сказав: "Сповнились ваші мрії!
Україна вільна вже Держава!"
Хтось сказав, і всі почули люди,
З Києва аж по самі Карпати:
"Україна є, була і буде!
Вже її нікому не здолати!"
Леся Храплива-Щур


 День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Ця визначна подія відбулася 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі.
   День проголошення Акту воз'єднання УНР і ЗУНР став доленосним у житті та історії України. Ця подія знаменувала етнічне та територіальне об’єднання українських земель і навічно викарбувалася в історію України величним національним святом - Днем Соборності. Споконвічна мрія України про єдність і свободу її народу та земель нарешті здійснилася.
  Історія України – це історія боротьби і виснажливих битв за волю і незалежність. Сьогодні питання єдності, соборності та суверенітету України знову актуальне, а наша віра і досі залишається непохитною. Сучасний День Соборності позначив нові акценти і пробудив патріотизм, яким сьогодні живуть і дихають усі свідомі громадяни.
   До відзначення Дня Соборності України активно долучився і наш коледж.
    З цієї нагоди у бібліотеці була презентована тематична виставка «Єднайся, рідно Україно!», де всі охочі мали змогу ознайомитися з історією свого народу.
  З метою виховання у підростаючого покоління патріотизму і гордості за героїчне минуле українського народу студенти гр. ІПЗ-21 відвідали обласний культурно-просвітницький захід «Єдина ненько Україно!».
  Ведучі зустріли студентів промовою та державним гімном України. Відеолекторій допоміг заглибитися в далекий 1919 рік. Під час перегляду відеофільму «Свято злуки. Політика пам’яті» студенти згадали важливий момент історичного минулого – День злуки ЗУНР та УНР в одну державу. Відеохроніка історичних подій і патріотична поезія звучали могутнім набатом і, сподіваємось, не залишили байдужим жодного.
  За переглянутими історичними матеріалами було проведено інтерактивну вікторину. Висока активність учасників заходу – свідчення інтересу молоді до непересічних подій української історії.
   Акт Злуки двох частин України став втіленням нестримного прагнення народу до возз'єднання. І сьогодні, після стількох років, День Соборності України не втратив свою цінність для українців. З огляду на сучасну ситуацію, питання єдності країни, як ніколи актуальне.
Щорічне відзначення цього свята підкреслює прагнення народу України до суспільної консолідації, ідеалів свободи, демократії та національної єдності.
    Ми щиро віримо у щасливе і мирне майбутнє у процвітаючій, вільній, єдиній, незалежній Україні!

Перше наше слово з нами повсякчас,
Мати-Україно, ти одна у нас!
Ниви і діброви, і садів окрас —
Рідна мати Батьківщино,
Ти ж одна у нас!
Хай же мир і дружба поєднають всіх,
І дзвенить дитячий безтурботний сміх.
Нам зоріє доля світла і ясна.
Рідна мати Батьківщино,
Ти ж у нас одна!

      Творчий потенціал педагогічних та студентських колективів

З метою популяризації кращих музейних практик, збереження та примноження традицій вітчизняного мистецтва у ЗФПО та сприяння всебічний творчій самореалізації студентських та педагогічних колективів, 20 січня на базі Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти проходив онлайн семінар-презентація «Творчий потенціал педагогічних та студентських колективів» за підсумками проведеної виставки-конкурсу «Ми у творчості знаходимо себе». У семінарі брали участь педагогічні працівники коледжу. Захід проходив на платформі Zoom з прямою трансляцією на YouTube-каналі центру. Під час семінару заклади-переможці ділилися найкращим досвідом організації позанавчальної та творчої роботи зі здобувачами.

     Мова ворожнечі підґрунтя вчинення злочинів з мотивів нетерпимості
      На Луганщині для студентів першого та другого курсів техніко-економічного відділення ВСП «Сєвєродонецький політехнічний фаховий коледж СНУ ім. В. Даля» повели лекцію «Мова ворожнечі підґрунтя вчинення злочинів з мотивів нетерпимості » .
      20.01.2022 Начальник Управління регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дворнік Олександр на виконання меморандуму про співпрацю з Радою директорів закладів фахової передвищої освіти, провів захід для студентів першого та другого курсу техніко-економічного відділення ВСП «Сєвєродонецький політехнічний фаховий коледж СНУ ім. В. Даля» правоосвітній захід на тему лекцію «Мова ворожнечі підґрунтя вчинення злочинів з мотивів нетерпимості ».
   Дворнік Олександр ознайомив учасників з поняттям «мова ворожнечі» та з основними видами та проявами в регіоні.
   Також було обговорено як національні так і міжнародні нормативні акти з зазначеного питання та кримінальну відповідальність за злочини скоєні на ґрунті нетерпимості.
  Окремо було зазначено що свідченням наявності в суспільстві негативних стереотипів, упереджень, толерантного ставлення до проявів дискримінації є поширення мови ворожнечі і в соціальних мережах.
  Також Олександр Дворнік зауважив що особливе занепокоєння викликає те, що наявність мови ворожнечі у засобах масової інформації та соціальних мережах може сприяти поширенню крайніх проявів дискримінації та ксенофобії стосовно окремих категорій громадян за певною ознакою − злочинів, вчинених на ґрунті нетерпимості.
   Кількість учасників -30.
    Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

Українська мова набуває функції міжнаціонального спілкування в Україні. Активізувалося вивчення української мови у різних країнах світу, де готуються фахівці, які мають працювати в Україні. З метою піднесення престижу української мови, популяризації її серед учнівської молоді, виховання поваги до культури та традицій українського народу, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу проводяться Міжнародні конкурси з української мови. Активну участь у конкурсах беруть і студенти нашого коледжу.

Учасниками обласних етапів Міжнародних конкурсів були Воробйов Владислав (Міжнародний конкурс з української мови ім. П.Яцика) Мінайленко Даніїл (Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Т.Шевченка

Воробйов Владислав ІПЗ-21 посів ІІІ місце у ІІ обласному етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Вітаємо студентів та викладачів, які підготували учасників конкурсу та бажаємо подальших успіхів у вивченні української мови.

     II Всеукраїнський відкритий марафон з української мови

II Всеукраїнський відкритий марафон з української мови - це наймасштабніший в Україні конкурс з української мови, метою якого є розвиток в учнівської та студентської молоді стійкої мотивації й свідомого прагнення до вивчення української мови, формування компетентностей комунікативно, доцільно й виправдано користуватися засобами мови в різних життєвих ситуаціях і сферах спілкування. У Марафоні приймали учать і студенти коледжу. Марафон проходив у чотири етапи: культура слова, граматика, робота з текстом.


Вітаємо студентів-фіналістів Марафону, які успішно                            пройшли всі чотири етапи та отримали сертифікати!

Карабкіна Валерія - ФБС-21,

Шаповал Софія - ФБС-21,

Рогатюк Ольга - ОП-21,

                                             Сафонов Андрій АТ-21
    «Права людини та механізм їх захисту. Інститут омбудсмена в національній системі захисту прав людини»
  На Луганщині для студентів другого курсу техніко-економічного відділення ВСП «Сєвєродонецький політехнічний фаховий коледж СНУ ім. В. Даля» повели лекцію «Права людини та механізм їх захисту. Інститут омбудсмена в національній системі захисту прав людини».
   13.01.2022 Начальник Управління регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дворнік Олександр на виконання меморандуму про співпрацю з Радою директорів закладів фахової передвищої освіти, провів захід для студентів другого курсу техніко-економічного відділення. 
  Дворнік Олександр звернув  увагу на визначених Конституцією України та міжнародним законодавством основоположних правах і свободах людини і громадянина: рівність усіх перед законом, на віросповідання, право на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, охорону власності та інших.  
  Олександр Дворнік наголосив на державних гарантіях забезпечення прав людини і значимості в цьому механізмі, серед інших державних органів, інституту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, ознайомив слухачів з його структурою та функціями.  Було наведено характерні приклади порушень прав людини на захист персональних даних, доступ до публічної інформації та права на звернення, повідомив про вжиті регіональним представництвом Уповноваженого заходи щодо їх поновлення та притягнення винних до відповідальності.
   Також розглянули міжнародні органи як суб’єкти механізму забезпечення прав і свобод людини, особливості застосування міжнародно-правових норм щодо забезпечення прав в Україні та основні міжнародні документи з прав людини.
    Кількість учасників 19.
     Меморандум про співпрацю
 

Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей Костянтин Черніков уклав Меморандум про співпрацю з Радою директорів закладів фахової передвищої освіти Луганської області в особі Євгена Жученко.

Метою співпраці між представником Уповноваженого та Радою директорів є об’єднання зусиль задля захисту конституційних прав людини та громадянських свобод в Україні, підвищення правової поінформованості громадян України щодо їх конституційних прав і свобод, удосконалення практичних вмінь на навичок здобувачів  фахової передвищої освіти у забезпеченні конституційних прав і свобод людини, підвищення рівня інформаційної безпеки українського суспільства та його інформаційної культури.

           
                Сторони  співпрацюватимуть у таких напрямках:

-  взаємодія у процесі проведення просвітницької діяльності у сфері реалізації та захисту прав і свобод людини і громадянина;

- організація та проведення спільних заходів, спрямованих на підвищення обізнаності громадян про права людини та механізм захисту своїх прав, зокрема, конференцій, семінарів, круглих столів, зустрічей та інших заходів;

- розроблення та реалізація спільних проектів та/або програм, спрямованих на підвищення рівня правової свідомості студентської молоді, виховання поваги до прав та основоположних свобод людини і громадянина;

   Сторони домовились про систематичне проведення спільних просвітницьких заходів .

       
   

Архів новин :   
вересень-грудень 2018 
вересень-грудень  2021 вересень-грудень 2017 
січень-червень  2021 вересень-грудень 2016  серпень-жовтень 2011
вересень-грудень  2020 січень-травень 2014 вересень-грудень 2013
січень-червень  2020 грудень - березень 2013 липень- грудень 2012
вересень-грудень 2019  50 років СХМТ листопад-грудень 2011
січень-червень  2019

ВСП «Сєвєродонецький політехнічний фаховий коледж СНУ ім.В.Даля»

 
ho - безкоштовний хостинг!